Flashdisklerimize bulaşan virüsler dosya ve klasörlerimizi gizli hale getirebilirler. Normal şartlarda gizli klasörleri nasıl görünür hale getirebildiğimizi Virüsten Dolayı Flashdisklerdeki Gizli Dosya ve Klasörleri Görünür Hale Getirmek konulu yazımızda anlatmıştık. Eğer aşağıdaki resimde gösterildiği gibi dosya ve klasör özelliklerinde gizli ibaresi pasif olarak geliyor ve işareti kaldıramıyorsak imdadımıza ücretsiz olan Attribute Changer (AC) programı yetişiyor.

Dosya ve klasörlerimizi gizli durumdan kurtarabilmek için “Attribute Changer” isimli ve üstelik Türkçe olan programı indirip bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Programı kendi sitesinden indirebilirsiniz.

Program linki: http://www.petges.lu/home/download

Programın kurulumu Türkçe olup basit adımlarla bilgisayara kurulacaktır. Program masaüstüne veya programlar menüsüne bir kısayol atmaz. Program mouse sağ tuş menüsüne "Öznitelikleri Değiştir" ibaresi ekleyecektir. Gelelim bu özelliğin kullanılmasına..

Flashdisk içerisinde bulunan gizli dosya ve klasörleri bir elimizle CTRL tuşuna basılı tutup mouse sol tuşu ile teker teker seçelim. Eğer hepsi gizli ise (soluk renkli) Ctrl ile birlikte A tuşuna basarak hepsini seçiniz. Mouse sağ tuşuna tıklayınız. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi "Öznitelikleri Değiştir" seçeneğine tıklayınız.

Açılan pencerede "Gizli" seçeneğinin önündeki kutuda yer alan işareti kaldıralım. Eğer aynı pencerede "Sistem" seçeneğinin önündeki kutuda da işaret varsa bu işareti de kaldıralım. Sol altta bulunan "Alt klasörleri dahil et" seçeneğini de işaretlerseniz klasörleriniz içerisinde yer alan diğer gizli dosya ve klasörler de görünür hale gelecektir. Bu kutuyuda işaretledikten sonra  "Tamam" butonuna basalım.

İşlem bu kadar. Artık dosya ve klasörleriniz görünür hale gelmiş oldu.

Comments powered by CComment

Etkinlik Takvimi

Yaklaşan Etkinlikler

Etkinlik bulunamadı

Etkinliğe Kalan Zaman

Ücretsiz Program

Giveaway of the Day

Ziyaretçi Sayımız

1500803
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu ay
Geçen Ay
Toplam
89
362
2924
1492581
19601
16330
1500803

IP Adresiniz: 54.161.98.96
29-01-2022 07:06
Scroll to top