Bu makalemizde etkileşimli sınıf yönetimi yazılımını yani öğretmen tableti ile öğrenci tabletleri ve etkileşimli tahtaların iletişimini inceleyeceğiz. Tablet ve tahtaların iletişimini sağlayacak olan programın adı V Sınıf. Vitamin yazılımını geliştiren Sebit firması tarafından hazırlanan program ile öğretmen sınıf ortamına girdiği andan itibaren öğrenci tabletleri ve etkileşimli tahta ile iletişim halinde olacak. Program şu anda General Mobile E-Tab 5 öğretmen ve öğrenci tabletlerine kurulu olarak gelmektedir.

Öğretmen ve öğrenciler tabletleri açtıkları zaman öğretmen hangi sınıfa giriyorsa o sınıfta tablet üzerinde dersi başlatacak ve öğrenciler sınıfa dahil olduklarında tüm tabletler öğretmenin kontrolünde olacak.

Öğretmen kendi tableti ile öğrencilerin tabletlerinin internetini açıp kapayabilir, ekranını kilitleyebilir, anlık olarak istediği öğrencinin veya tüm sınıfın tablet ekran görüntülerini alabilir, öğrenci tabletlerine anket, test ve soru gönderebilir, verilen cevapları anında sayısal ve grafik olarak görebilir. VSınıf içerisindeki EBA içerisinden ders konusu ile ilgili herhangi bir anlatımı tahtaya veya öğrenci tabletine gönderebilir. Öğrenci tabletinde herhangi bir uygulamayı otomatik açtırabilir, belirli bir internet sitesine yönlendirebilir. Öğretmen kendi tabletindeki istediği görüntüyü öğrenci tabletlerine veya tahtaya gönderebilir.

Daha birçok özeliği barındıran program devamlı geliştirilmektedir. Öğretmenlerimiz 2016 yılından itibaren ilk önce uzaktan eğitim ile tablet eğitimlerini alacaklardır. Daha sonra Fatih Projesi eğitmenleri aracılığı ile her öğretmenimize rehberlik yapılarak sınıflarda bir konunun tablet yardımı ile işlenmesi sağlanacaktır.

İşte Vsınıf programının ekran görüntüleri..

Öğrenci Tablet Görüntüsü

Comments powered by CComment

Etkinlik Takvimi

Yaklaşan Etkinlikler

Etkinlik bulunamadı

Etkinliğe Kalan Zaman

Ücretsiz Program

Giveaway of the Day

Ziyaretçi Sayımız

1463861
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu ay
Geçen Ay
Toplam
84
694
2386
1458646
15218
16974
1463861

IP Adresiniz: 52.23.219.12
28-11-2021 08:17
Scroll to top