FATİH PROJESİ ETKİLEŞİMLİ SINIF YÖNETİMİ  KURSU (UZAKTAN EĞİTİM)

Fatih Projesi uzaktan eğitimler kapsamında Mebbis sayfası Hizmetiçi Eğitimler Modülünde "FATİH Projesi Etkileşimli Sınıf Yönetimi Kursu" başvurusu açılmıştır. (Uzaktan Eğitim)

Kurs içeriğinde EBA kullanımı ile Tablet ve etkileşimli tahta arasında VSınıf anlatım konuları yer almaktadır. Eğitim tarihleri arasında istediğiniz saatlerde eğitimi başlatabilir, durdurabilir ve tekrar devam edebilirsiniz. Eğitim esnasında istediğiniz bölümlere tekrar geri dönebilir ve konuyu tekrar edebilirsiniz. Eğitim sonunda yine internet üzerinden çoktan seçmeli bir sınav bulunmaktadır. Sınavı başarı ile tamamladığınızda kursu bitirmiş olacaksınız.

Tüm öğretmenlerin başvuru yapabileceği gibi Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli tahta kurulumu yapılan okullarda görev yapan öğretmenlerimizden "daha önceden yüzyüze ve uzaktan eğitim almayanlar" bu kursa öncelikli olarak başvurabilirler.

Kurs Faaliyet Numarası: 2019000015

Kurs son başvuru tarihi : 28.01.2019 Pazartesi

Kurs Başlama ve Bitiş Tarihi: 11/02/2019 - 22/02/2019 (Uzaktan Eğitim)

Kurs başvuruları Mebbis üzerinden yapılacaktır. Mebbise giriş yapıldığında sol menüden "Hizmetiçi Eğitim Modülü - Faaliyet İşlemleri - Faaliyet Başvuru tıklanır. Faaliyet Arama Kriterleri ekranında Eğitim Türü - Uzaktan Eğitim seçilerek alttaki Listele butonuna tıklanır. Hangi faaliyete başvuru yapılacak ise faaliyet numarasının sol tarafındaki klasör simgesine tıklanarak faaliyet sayfasına ulaşılır. En alttaki Kaydet butonuna basılarak faaliyete başvuru yapılabilir.

Not: Faaliyet listeleme öncesinde;

Faaliyet yılı 2019 olmalıdır.

Faaliyet tipi Merkezi (Bakanlık) olmalıdır.

Sorumlu Birim (Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü) seçili olduğuna dikkat edilmelidir.

Bu alanlar sayfa açıldığında zaten otomatik olarak gelmektedir.

Ayrıntılı olarak anlatım aşağıdaki linkte anlatılmıştır.

http://www.maltepebilisim.com/hizmetici-egitimlerimiz/62-mebbis-te-hizmetici-egitime-nasil-basvuru-yapilir.html

Kurs hakkında sorularınız için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.adresine yazabilirsiniz.

 

Microsoft Expression Web 4  asp.net editör programlarında bazen Programda Türkçe karakter sorunu yaşayabilirsiniz. Bazen de programda veriler Türkçe gözükür fakat sayfayı çalıştırdığınızda Türkçe karakter sorunu yaşayabilirsiniz. Bu şekilde sayfada oluşan Türkçe karakter sorununu şu şekilde çözebilirsiniz.

Projenizi açın. Masterpage sayfanızı açın.

File - Properties penceresinde Language sekmesine gelin.

Mark current document as kutucuğundan Turkish seçin.

Save the document as kutucuğundan UTF-8 seçin.

Reload the current document as kutucuğu Automatic encoding olarak bırakın.

Include a byte order mark (BOM) kutucuğunu işaretleyin.

Böylece her sayfada oluşan Türkçe karakter sorunu giderilmiş olur.

Program içerisindeki sorun düzelip sayfada sorun devam ederse web.config dosyasını açın. System.web kodları arasına aşağıdaki kodu ekleyiniz.

<globalization requestEncoding="windows-1254" responseEncoding="windows-1254" culture="tr-TR" uiCulture="tr" fileEncoding="windows-1254" />

 

Örnek ekleme:

 

<system.web>

<globalization requestEncoding="windows-1254" responseEncoding="windows-1254" culture="tr-TR" uiCulture="tr" fileEncoding="windows-1254" />

</system.web>

 

Kolay gelsin.

 

Maltepe Fen Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi akademisyen ve öğrencileri ile işbirliği içinde planlanan Maltepe Fen Lisesi Bilim Şenliğinde; Teknoloji, Eğitim Bilimleri, Doğa Bilimleri ve Beşeri Bilimler alanlarında çalışmalar, seminerler, atölyeler, etkileşimli gösteriler sizleri bekliyor.

Etkinlikler eğitimcilere yaparak yaşayarak öğrenmenin ve STEM+A yaklaşımına uygun bir eğitimin örneklerini sunmak, diğer katılımcılarda ise bilimsel merak uyandırmak ve kendi ilgilerini ölçebilmelerini sağlamak adına tasarlanmış ve seçilmiştir.

Etkinlikler 10-11-12 Ekim 2018 tarihlerinde 10:00-15:00 saatleri arasında İstanbul Maltepe Fen Lisesi´nde gerçekleşecektir.

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği “Bilim Ağacı“ adlı projenin temel amacı bilimi ve bilimsel düşünceyi başta kurumumuzda sonrasında toplumun farklı kesimlerinde aşılamak ve yaygınlaştırmak adına çeşitli atölye ve seminer çalışmaları yapmaktır. Günlük yaşamımızda ayrıntılarının farkında olmadan yaptığımız aktivitelerin bilimsel açıklamalarının uygulamalı olarak katılımcılara aktarılması, bilim iletişiminin projede görevli öğrenciler ile projeye katılan kişiler arasında doğru şekilde yapılması hedeflenmektedir. Bilim ve teknoloji arasındaki etkileşimin yapılan atölye çalışmaları ile topluma kazandırılması, geleceğimiz olan gençlerin 21. yüzyıl becerileri ile donatılmış bilimsel düşünceye sahip, üretken, yaratıcı, yenilikçi, lider kendini gerçekleştirmiş bireyler olarak yetiştirilmesine önemli bir katkı sunacaktır.

Atelye - Seminer Etkinlik Programı:

http://www.maltepebilisim.com/images/ana_kategori/bilimagaci/bilim_agaci_program.pdf

Okullardan öğrencilerle birlikte gelmek için doldurulması gerekli Excel Dosyası:

http://www.maltepebilisim.com/images/ana_kategori/bilimagaci/toplu_kayit_belgesi.xlsx

 

Ayrıntılı bilgi için: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. eposta gönderebilirsiniz. 

 

 

2018 yılının sağlık, mutluluk ve başarı getirmesi dileklerimizle. Nice güzel senelere..

2017-2018 eğitim öğretim yılı BT Rehber Öğretmenliği başvuruları başladı. Okullara yapılan duyurular sonrasında başvurmak isteyen öğretmenlerimiz gerekli evrakları doldurarak ilçe milli eğitim müdürlüklerine iletmesi gerekmektedir.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstanbul ili Maltepe ilçesinde Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 07.08.2017 - 11.08.2017 tarihleri arasında Mikrodenetleyici Kodlama (Arduino Uygulamaları) Temel Seviye Kursu açılmıştır. Çeşitli branşlardan öğretmenlere yönelik açılan kursta çalışmalar eğlenceli ve yoğun tempoda devam etmektedir. Temel Seviye kursunu başarı ile tamamlayan öğretmenler kendi okullarında öğrencilerine kazandıkları bilgileri aktarabilecekleri gibi diledikleri takdirde ileri seviye kursuna da katılarak eğitmen olabilecekler ve diğer hizmetiçi eğitim kurslarında eğitmen olarak görev alabileceklerdir.

 

Etkinlik Takvimi

Yaklaşan Etkinlikler

Etkinlik bulunamadı

Etkinliğe Kalan Zaman

Ücretsiz Program

Giveaway of the Day

Ziyaretçi Sayımız

1500793
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu ay
Geçen Ay
Toplam
79
362
2914
1492581
19591
16330
1500793

IP Adresiniz: 54.161.98.96
29-01-2022 06:42
Scroll to top